Řezané květiny: Jaro na každém kroku

Není pochyb o tom, že jakmile rozkvetou narcisy a tulipány, je tu definitivně jaro. Na zahradě sice ještě můžou občas zapadnout nějakou tou zbloudilou vločkou, ale doma nic takového nehrozí. Dokonce si díky řezaným květinám můžeme jarní náladu vytvořit o několik týdnů dříve. Ať už dáváte přednost jednodruhovým kyticím, nebo naopak pestrým kombinacím tvarů a barev, s našimi jarními řezanými květinami si určitě přijdete na své.

 Pozor na narcisy

Slizovitá látka, která vytéká ze stonků narcisu po seříznutí, jiným květinám vadí natolik, že předčasně vadnou. Pokud tedy chcete narcisy kombinovat ve váze s jinými druhy, nechte narcisy nejprve jeden den samotné v nádobě s vodou, aby se sliz ze stonků vyplavil. Pak už stonky nezkracujte.

Germína – miniaturní gerbera

Dobře známé gerbery mají v posledních letech velkou malou konkurenci – germinu neboli miniaturní gerberu, která se od své větší příbuzné liší menšími květy a kratšími stonky. Prodáváme je také v květináči jako pokojové rostliny.

Věděli jste, že…

… frézie můžete pěstovat také v zahradě? Potřebují však teplé a světlé stanoviště s propustnou půdou. Na podzim je třeba hlízy vyjmout z půdy, uskladnit a na jaře znovu vysadit.

Náš tip

Aby cibuloviny ve váze dlouho vydržely, nevystavujte je zbytečně teplu ani slunci. Jejich trvanlivost můžete prodloužit také tak, že je na noc i s vázou dáte do lednice nebo ven (pokud nemrzne).

Text: (red); foto: BBH a iBulbs